DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
Charakteristika plemene
Ragdoll je kočka jako z pohádky......

Při prvním setkání nás rozhodně překvapí. Má mohutnou postavu, která vzbuzuje impozantní dojem, krásnou a hustou srst s bohatým límcem, kontrast tmavší barvy odznaků,  kouzelnou modrou barvu očí... Když ji vezmete do náručí, uvolní všechno svalstvo a je slabá jako malé koťátko a měkká jako hadrová panenka - "Rag Doll".

Vývoj Ragdollů je pomalý - tělesné zralosti i plného vybarvení dosahují až ve věku 3 let. Koťátka se rodí úplně bílá a vybarvovat se začínají teprve po dvou až pěti dnech. Kocouři dorůstají váhy 7-10kg, kočičky 4,5 - 6kg.

Ragdoll je kočka vysloveně trpělivá, velmi klidná,
bojové vytažení drápků u něj snad neexistuje ani v případě ohrožení - to se raději stáhne do ústraní.
Je velmi inteligentní, společenská, mazlivá, hravá, zvědavá a přítulná, ale nevtíravá. Má velikou důvěru k lidem i jiným zvířátkům a nemá ráda samotu. Je to kočka vyloženě vázaná na lidi. Svého člověka mnohdy následuje jako pejsek, její závislost na pánovi opravdu často připomíná až psí oddanost. Dokáže také aportovat různé předměty.

Je to milý společník, kočička vhodná do bytu, přizpůsobí se i rodině s dětmi nebo případným dalším zvířecím členům rodiny.

Pro svou úžasně trpělivou a snášenlivou povahu a vysokou odolnost vůči stresu jsou Ragdollové využíváni v tzv. návštěvní službě - felinoterapii (více viz. níže).


Felinoterapie
je podpůrná léčba somatických, zejména však psychických onemocnění lidské osobnosti formou kontaktu s kočkou.

Základem felinoterapie je využití vrozeného daru empatie, intuice a léčivé energie koček.
Pomáhají člověku zapomenout na bolest a utrpení, nacházet duševní klid a ztracenou životní rovnováhu, vytvářet nový smysl života, zvládnout pocit osamění.
Je to také ideální podpůrná metoda pro léčbu závislostí, neuróz, stresů a fóbií.
Účinky felinoterapie na snižování krevního tlaku jsou všeobecně známé.

Metoda felinoterapie nachází uplatnění nejen v domovech pro seniory, ale i v dětských domovech, nemocnicích u dlouhodobě nemocných pacientů a také u handicapovaných jedinců.
Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na WebSnadno  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek